gardens-tricks.com

Kategórie: Rôzne


Lobivia famatima - horský kaktus, ktorý rastie doma Rôzne

Lobivia famatima - horský kaktus, ktorý rastie doma

Znamenie zverokruhu Škorpión (24. októbra - 22. novembra) zodpovedá: dracaena (dračí strom), prútená ginura (krokodíl), obyčajný oleander, snehobiely droga, pestrá stapelia, čiapočkovité aloe, tiger faucaria, pichľavý horský rošt, púštny kaktus, Sylvestrov chamecereus, Grusonov echinocactus, Straussov kleistokaktus, geometrický mortillocactus, Bergerova opuncia, Famatima lobivia.

Čítajte Viac
Orechová tekvica (Waltham Butternut Squash) je vynikajúca odroda! Rôzne

Orechová tekvica (Waltham Butternut Squash) je vynikajúca odroda!

Muškátová sladká tekvica s vynikajúcou orieškovou príchuťou, maslová, hustá, oranžová dužina, v domácnosti dobre drží celú zimu. Kto zo záhradkárov nesníva o pestovaní niečoho nového a super úžasného? A ak sa to stane, potom sa táto udalosť stane vždy na úrovni, aj keď malej, ale objaviteľskej.V lete roku 2008 sme boli na dovolenke v Grécku.

Čítajte Viac
Foto pestrých, veľkokvetých, obrovských, hviezdicovitých, železitých, zlato-fialových Rôzne

Foto pestrých, veľkokvetých, obrovských, hviezdicovitých, železitých, zlato-fialových

Fotografie izbových rastlín Publikované: 17. júla 2012 Dotlačené: Posledné úpravy: Stručne o odchode Stapélia znesie malé množstvo priamych lúčov, je však lepšie k tomu nepristupovať. Teploty by mali byť v lete okolo 24 stupňov, v zime okolo 16 stupňov. Na jar a v lete je vody dostatok, na jeseň sa znižuje frekvencia polievania a v zime sa z času na čas zalieva.

Čítajte Viac
Podrobný popis odrody cukety Cavili F1 Rôzne

Podrobný popis odrody cukety Cavili F1

Kavili cuketa je vítaným hosťom na každom stole, pretože obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov, ktoré náš organizmus toľko potrebuje, hlavne v zime. Cuketa je tiež veľmi užitočná pri chorobách pečene, obličiek a srdca. Popis a vlastnosti odrody KaviliKavili je hybrid holandského pôvodu.

Čítajte Viac
Drogy Rôzne

Drogy

Na jar, keď sa rastliny prebudia zo zimného spánku, prebudia sa s nimi aj škodcovia a aktivujú sa patogény, ktoré úspešne prezimovali v kôre a hornej vrstve pôdy. Aby chránili záhradu a zeleninovú záhradu pred nepriateľmi, uchýlia sa k ošetreniu rastlín roztokmi chemických prípravkov.

Čítajte Viac
Gatsania Rôzne

Gatsania

Rastlina ako Gazania sa nazýva aj africký harmanček alebo gazánia. Tento rod zahŕňa asi 40 rôznych druhov. V prírodných podmienkach sa nachádzajú v Južnej Afrike a Mozambiku a tiež v pobrežných dunách Austrálie. V európskych krajinách sa o tejto kvetine dozvedeli v 17. storočí, kedy získala svoje súčasné meno na počesť talianskeho Theodora von Gazy, ktorý bol kňazom a prekladal diela Teofrasta a Aristotela.

Čítajte Viac
Ako vypestovať skutočnú paradajku? Rôzne

Ako vypestovať skutočnú paradajku?

A ešte raz o paradajkách ... Ako viete, paradajka je vynikajúca, všetkým obľúbená zelenina. Rozmanitosť paradajok je veľmi veľká, čo sa týka tvaru a farby ovocia, ako aj z hľadiska dozrievania, miesta pestovania a účelu. Používajú sa, v závislosti od odrody, hybridné, na čerstvú konzumáciu, na varenie, na výrobu omáčok a paradajkových pást, džúsov, konzervovania.

Čítajte Viac
Top 5 domácich kultivátorov: ako skonštruovať stroj na kutil Rôzne

Top 5 domácich kultivátorov: ako skonštruovať stroj na kutil

Niekedy je výhodnejšie nakupovať zeleninu a ovocie v obchode. Vždy však existuje väčšia dôvera v kvalitu domácich produktov. Okrem toho práca na zemi zvyšuje vitalitu, ak je vykonaná múdro. Ale ťažká fyzická práca nie je vždy užitočná, najmä pre tých, ktorí sú zvyknutí pracovať iba v kancelárii.

Čítajte Viac
 Ako pestovať smrek na mieste bez toho, aby ste míňali peniaze za sadenice Rôzne

Ako pestovať smrek na mieste bez toho, aby ste míňali peniaze za sadenice

Zo semien sa dá vypestovať takmer akýkoľvek odrodový smrek - okrem hybridov nededia vlastnosť materského stromu. Táto možnosť výsadby nie je pre lenivých: zhromaždenie semien môže trvať veľa času a ešte viac ich treba pripraviť na výsadbu. Ale všetko úsilie sa vypláca v plnej miere. V porovnaní so zakúpeným osivom bude vaše osivo zozbierané z ihličnatých šištičiek sviežejšie a jeho klíčivosť bude vyššia.

Čítajte Viac
Ako si vyrobiť tandoor na svoju daču: z tehlového, dreveného alebo plastového suda Rôzne

Ako si vyrobiť tandoor na svoju daču: z tehlového, dreveného alebo plastového suda

Pobyt pri dači je jednotou s prírodou. Chcem uvariť jedlo v ohni, sedieť pri ohni a počúvať šuchotanie šera. Na varenie jedla v ohni sa najčastejšie používa gril alebo grilovanie a navrhujeme, aby ste si tandoor vyrobili vlastnými rukami. Čo to je? Toto je orientálna rúra na pečenie, ktorá vám umožní pripraviť veľa chutných jedál, ktoré sa inak nedajú pripraviť.

Čítajte Viac
Magnólia Rôzne

Magnólia

Kvitnúca rastlina Magnolia je členom rodiny magnoliaceae. Prvýkrát sa tieto rastliny objavili v Európe v roku 1688 a tento rod pomenovali Magnolia C. Plumier v roku 1703 na počesť Pierra Magnola, ktorý bol botanikom. V prírode sa tieto rastliny nachádzajú v regiónoch so subtropickým a tropickým podnebím Severnej Ameriky a východnej Ázie.

Čítajte Viac
Brunfelsia Rôzne

Brunfelsia

Vôňa kvetov Brunfelsia je hypnotizujúca a môže konkurovať drahým parfumom. Za denného svetla je jeho vôňa takmer nepostrehnuteľná, v noci však aróma zintenzívni a vyplní celý priestor. Táto tropická krása môže rásť v najtmavšom kúte miestnosti a každú noc potešiť svojou neprekonateľnou arómou.

Čítajte Viac
Tigridia Rôzne

Tigridia

Tigridia (Tigridia) je nenáročná vytrvalá bylinná cibuľovitá rastlina z čeľade Iris, združujúca vo svojej rodine asi päťdesiat rôznych druhov. Pestrá farba periantu tvorí základ názvu rastliny, ktorá v latinčine znamená „tiger“. Rysom tigridie je veľmi krátke obdobie kvitnutia každej kvetiny.

Čítajte Viac
Články Rôzne

Články

Čerešne varené s vlašskými orechmi už nie sú džemom, ale iba luxusnou pochúťkou. Aj svokra ...

Čítajte Viac
Hatiora Rôzne

Hatiora

Vlasťou kaktusu Hatiora je Brazília, respektíve jej dažďové pralesy. Podľa údajov získaných z rôznych zdrojov tento rod spája 5 - 10 druhov a iba niektoré z nich sa pestujú doma. Niektorí taxonomisti sa domnievajú, že táto rastlina je súčasťou rodu Ripsalis. Spočiatku bol tento rod pomenovaný „Chariota“ na počesť slávneho cestovateľa a matematika z Anglicka - Thomasa Harriota, ktorý bol jedným z prvých bádateľov americkej prírody.

Čítajte Viac
Podsvietenie záhradných chodníkov Rôzne

Podsvietenie záhradných chodníkov

Prihláste sa s: Vážení čitatelia! V komentároch neprijímame obscénnosti, urážky ostatných účastníkov, spam a odkazy na zdroje tretích strán, nepriateľské vyhlásenia voči správe a návštevníkom zdroja. Komentáre, ktoré porušujú pravidlá webu, budú odstránené. Povinné polia sú označené *

Čítajte Viac
Pokyny na použitie hnojiva draselno-horečnatého Rôzne

Pokyny na použitie hnojiva draselno-horečnatého

Kalimagnézia (kalimag) je rozpustné minerálne hnojivo s niekoľkými výživnými zložkami. Je vyrobený z prírodných minerálov. Kalimagnezia a kalimag sú rôzne látky, ale rozdiely medzi nimi sú zanedbateľné; pre kultivátora sú irelevantné. Drogu vyrábajú rôzne spoločnosti; v maloobchode sú najbežnejšie balenia 1 kg a 3 kg.

Čítajte Viac