gardens-tricks.com

Kategórie: Zaujímavé


Kontrola buriny Maypop: Tipy, ako sa zbaviť divých kvetov vášne Zaujímavé

Kontrola buriny Maypop: Tipy, ako sa zbaviť divých kvetov vášne

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhrady Credentialed. Mučenky rastliny Maypop (Passiflora incarnata) sú pôvodné rastliny, ktoré lákajú včely, motýle a ďalšie dôležité opeľovače. Rastlina mučenky je taká krásna, že jej len ťažko uveríte, že je to nepríjemná burina v teplom podnebí, kde v zime nezamrzne prirodzený rast nekontrolovaného rastu.

Čítajte Viac
Výsevný kalendár pre 12.02 - záhradníci a záhradníci Zaujímavé

Výsevný kalendár pre 12.02 - záhradníci a záhradníci

Február 2021 Publikované: Posledné zmeny: 12. február, piatok, 1. - 2. lunárny deň. Dorastajúci mesiac je v Rýb Odporúčané Ryby sú priaznivým znamením pre sejbu, výsadbu a presádzanie akýchkoľvek rastlín, ale na dorastajúcom mesiaci klíčia, rastú a rozvíjajú sa plodiny, ktoré poskytujú najlepšie pomleté ​​ovocie a zeleň.

Čítajte Viac
Vírus mozaiky Tiger Lily - sú tigrie ľalie náchylné na vírus Mozaika Zaujímavé

Vírus mozaiky Tiger Lily - sú tigrie ľalie náchylné na vírus Mozaika

Autor: Mary Ellen Ellis Sú tigrie ľalie náchylné na vírus mozaiky? Ak viete, aké deštruktívne je toto ochorenie a máte radi ľalie vo vašej záhrade, je potrebné si položiť dôležitú otázku. Tigrie ľalie môžu niesť vírus mozaiky, a hoci to na ne má malý vplyv, dá sa rozšíriť na ďalšie ľalie vo vašich posteliach.

Čítajte Viac
Jeseň Revolution Bittersweet Info: Dozviete sa viac o Americkej jesennej revolúcii Zaujímavé

Jeseň Revolution Bittersweet Info: Dozviete sa viac o Americkej jesennej revolúcii

Autor: Darcy Larum, záhradný dizajnér Pri výsadbe na všetky ročné obdobia nie je pochýb o tom, že jar a leto majú výhody, pretože toľko rastlín v týchto časoch vytvára úžasné kvety. Pokiaľ ide o jesenné a zimné záhrady, musíme niekedy okrem kvetov hľadať aj záujem. Farebné lístie na jeseň, hlboké vždy zelené listy a pestrofarebné bobule priťahujú miesto kvetov oko jesene a jesene.

Čítajte Viac
Stredné kríky na východe a na severe: listnaté kríky v záhradách na hornom stredozápade Zaujímavé

Stredné kríky na východe a na severe: listnaté kríky v záhradách na hornom stredozápade

Autor: Mary Ellen EllisPestovanie listnatých kríkov v horných oblastiach stredozápadu úspešne závisí do veľkej miery od výberu správnych druhov a odrôd. S dlhými a trpko chladnými zimami sú najlepšie horúce letá a výkyvy medzi mokrými a suchými pôvodnými druhmi prispôsobené týmto podmienkam. V regióne budú fungovať aj iné nepôvodné kry.

Čítajte Viac
Moje Petúnie vädnú - Čo spôsobuje, že Petúnie vädnú a zomierajú Zaujímavé

Moje Petúnie vädnú - Čo spôsobuje, že Petúnie vädnú a zomierajú

Autor: Liz BaesslerPetúnie sú mimoriadne populárne kvitnúce rastliny, ktoré dobre rastú v nádobách aj ako podstielka na záhrade. K dispozícii vo veľmi rozmanitých odrodách a farbách je možné nájsť petúnie, ktoré vyhovujú takmer všetkým špecifikáciám, ktoré máte. Čokoľvek chcete, mali by ste mať celé leto živé a krásne kvety.

Čítajte Viac
Rozmnožovanie rastlín hľuzami a oddenkami Zaujímavé

Rozmnožovanie rastlín hľuzami a oddenkami

NÁSOBENIE NÁDOB A RIZÍN Rozmnožovanie rastlín delením častí je určite najjednoduchší a najrýchlejší spôsob ich reprodukcie. Výhodou tejto metódy je, že nakoniec získate rastliny identické s materskou rastlinou, pretože typická genetická variabilita nenastane, keď máte opelenie, pri ktorom sa samčie gaméty (peľ) spájajú so samičími (vajíčkami).

Čítajte Viac
Informácie o zlatej vŕbe - Ako vypestovať zlatú vŕbu Zaujímavé

Informácie o zlatej vŕbe - Ako vypestovať zlatú vŕbu

Autor: Teo Spengler Čo je zlatá vŕba? Je to odroda bielej vŕby, bežného stromu pochádzajúceho z Európy, strednej Ázie a severnej Afriky. Zlatá vŕba je v mnohých ohľadoch ako biela vŕba, ale jej nové stonky rastú v žiarivo zlatej farbe. Prečítajte si ďalšie informácie o vŕbe zlatej. Čo je to zlatá vŕba?

Čítajte Viac
Sú žlté limetky zlé: Čo robiť so žltými limetkami Zaujímavé

Sú žlté limetky zlé: Čo robiť so žltými limetkami

Vápna nie sú dobré len v panenskej (alebo inak) margarite. Striekanie limetky ide dlhou cestou k oživeniu a zvýrazneniu chuti. Keď kupujeme limetky, sú zvyčajne pomerne pevné, ale s miernou dúškou a jednotne zelenej farby. Čo sa stane, ak sa stretnete s limetkami so žltou pokožkou? Sú žlté limetky zlé?

Čítajte Viac
Informácie o skunk kapuste Zaujímavé

Informácie o skunk kapuste

Domov ›Okrasné záhrady› Kvety ›Archív pre Skunk kapustu Začíname Fakty o skunk kapuste: Pestovanie skunk kapusty v záhradách Anne Baley Rastlina zo skunk kapusty môže byť nezvyčajná a páchnuca, ale je tiež celkom zaujímavá a využitie pre skunk kapustu v záhrade môže byť skutočne prospešné. Prečítajte si ďalšie fakty o skunk kapuste.

Čítajte Viac
Je možné pestovať maslové orechy: Informácie o stromoch bieleho orecha Zaujímavé

Je možné pestovať maslové orechy: Informácie o stromoch bieleho orecha

Autor: Teo Spengler Čo sú to maslové orechy? Nie, nemysli na squash, mysli na stromy. Butternut (Juglans cinerea) je druh orechovníka, ktorý je pôvodom z východu USA a Kanady. A orechy, ktoré rastú na týchto divokých stromoch, sú ľahko spracovateľné a chutné k jedlu. Čítajte ďalej a získajte ďalšie informácie o maslových stromoch.

Čítajte Viac
Čerešne s hnedou hnilobou: Ovládanie príznakov hniloby čerešňovej hnedej Zaujímavé

Čerešne s hnedou hnilobou: Ovládanie príznakov hniloby čerešňovej hnedej

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie Hnedá hniloba v čerešniach je závažné plesňové ochorenie, ktoré infikuje stonky, kvety a ovocie. Môže tiež infikovať okrasné čerešňové stromy. Táto nepríjemná huba, ktorá ovplyvňuje aj marhule, broskyne, slivky a nektárinky, sa rýchlo množí a čoskoro môže dosiahnuť rozmery epidémie.

Čítajte Viac
Rastlinné krycie materiály - nápady na zakrytie rastlín v chladnom počasí Zaujímavé

Rastlinné krycie materiály - nápady na zakrytie rastlín v chladnom počasí

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie. Všetky živé veci potrebujú určitú ochranu, aby boli v zimných mesiacoch pohodlné. Rastliny nie sú výnimkou. Na ochranu koreňov rastlín často stačí vrstva mulča a v severnejších klimatických podmienkach poskytuje matka príroda vrstvu snehu, ktorá slúži ako skvelá zimná pokrývka rastlín.

Čítajte Viac
Tradičné metódy zaobchádzania s voškami, príznaky poškodenia rastlín, zabránenie vzhľadu Zaujímavé

Tradičné metódy zaobchádzania s voškami, príznaky poškodenia rastlín, zabránenie vzhľadu

Izbové rastliny Publikované: 30. mája 2012 Dotlačené: Posledné úpravy: Vošky sú prísažným nepriateľom všetkých pestovateľov kvetov. Tieto malé sivé alebo zelené pakomáre otravujú nielen záhradné rastliny, ale aj izbové rastliny. Vošky doslova sajú šťavy z rastliny, ktorú zachytili, navyše uvoľňujú toxické látky a sú nositeľom viac ako stovky rôznych vírusových chorôb.

Čítajte Viac
Ako sa vyrába zasklený skleník zo starých okenných rámov Zaujímavé

Ako sa vyrába zasklený skleník zo starých okenných rámov

Skleník vyrobený z voľného materiálu Ako povedal jeden z antických „Sedem mudrcov“: „Cez okno vidíme svet okolo nás.“ Pravdepodobne je to čiastočne preto (ale samozrejme nielen!) Ľudia, najmä v posledných rokoch, sa všade snažia vylepšiť výkon okenných rámov aj ich zasklenie.

Čítajte Viac
Letné studené podnebie: Získajte informácie o pestovaní letničiek v zóne 3 Zaujímavé

Letné studené podnebie: Získajte informácie o pestovaní letničiek v zóne 3

Autor: Mary H. Dyer, Credentialed Garden WriterZone 3 jednoročné kvety sú rastliny s jednou sezónou, ktoré nemusia prežiť pod nulové zimné teploty podnebia, ale chladné odolné letničky čelia relatívne krátkej jarnej a letnej vegetačnej sezóne. Majte na pamäti, že väčšina letničiek vyrastie v zóne 3, ale niektoré sú schopné rýchlejšie sa etablovať a skôr kvitnúť.

Čítajte Viac