gardens-tricks.com
Informácie

Nápady na dizajn zimnej krajiny

Nápady na dizajn zimnej krajiny


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Zima môže byť pokojným obdobím v záhrade, pretože mnohé rastliny sú v pokoji. V tomto ročnom období si môžete užiť aj množstvo rastlín. Predtým, ako sa ukryjete na zimu, je kľúčová určitá príprava – chráňte citlivé rastliny, ako sú georgíny, kanany a banány, a prineste alebo zakryte záhradný nábytok. Vždyzelené rastliny, od guľôčok a topiary až po veľké, usadené kríky, dodávajú záhrade vitálnu štruktúru po celý rok, ale do popredia sa dostávajú v zime.

Obsah:
 • 6 tipov na úpravu zimnej záhrady na zvýraznenie farby vášho dvora počas celej sezóny
 • 5 obrovských tipov pre vašu zimnú krajinu
 • Dizajn zimnej záhrady: Rastliny pre štvorsezónnu krajinu
 • Nápady na zimnú záhradu – 20 spôsobov, ako ku krásnej zimnej záhrade
 • Nápady na prírodnú zimnú krajinu pre Nové Anglicko
 • Zimná kresba krajiny
 • Rozžiarte svoju krajinu zaujímavými zimnými rastlinami
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Úprava terénu pre zimné záujmy s Cailey zo Salisbury Greenhouse Design [HD]

6 tipov na úpravu zimnej záhrady na zvýraznenie farby vášho dvora počas celej sezóny

Zima je často zanedbávaným obdobím v záhrade, ale dobre navrhnutá zimná záhrada ponúka jedinečnú krásu – a mať ju môže povzbudiť, aby ste sa zbalili a nadýchali sa čerstvého vzduchu počas najchladnejších dní v roku. Carroll navrhuje tým, ktorí plánujú zimnú krajinu, aby sa vzdali konvenčného jesenného čistenia záhrady a začali proces navrhovania doslova na svojom vlastnom dvore.

Čo môže vyzerať lepšie vo väčšej skupine? Čo by vyzeralo lepšie v hromade kompostu? Ďalej hľadajte inšpiráciu zvonku. Prejdite sa po okolí, parku alebo prírodnej rezervácii v blízkosti vášho domova s ​​notebookom a fotoaparátom. Všimnite si rastliny, ktorých struky, stonky alebo zimné lístie vyzerajú malebne. Urobte fotografie, ktoré vám pomôžu identifikovať neznáme rastliny.

Alebo si pozrite mobilnú aplikáciu Leafsnap vyvinutú výskumníkmi z Marylandskej univerzity, Kolumbijskej univerzity a Smithsonian Institute, ktorá identifikuje rastliny na fotografiách, ktoré urobíte. Carroll hovorí, že existuje niekoľko dôležitých vlastností - farba, rytmus, textúra a kombinácia rastlín - ktoré by ste mali zvážiť v každom záhradnom dizajne.

Pri zvažovaní dizajnu zimnej záhrady rozdeľuje rastliny do troch kategórií: 1. Skupina plodov a semien s farebnými plodmi, veľkým množstvom semien alebo zaujímavými suchými tobolkami; 2 skupina kmeňov a kôry so sochárskymi alebo farebnými stonkami a zaujímavými textúrami; a 3 skupina listov a kvetov s listami alebo kvetmi v chladnom počasí. Napriek tomu hovorí, že hoci niektoré rastliny vyzerajú obzvlášť krásne v zime, najlepším nástrojom na plánovanie zimnej záhrady je jednoduché pozorovanie.

Keď sa jeho struky koncom jesene otvoria a vypustia semená, zanechá vo vnútri tobolky so srsťou. Vždy existujú špeciálne prekvapenia, a to sú veci, na ktoré by ste mali myslieť a na budúcu zimu ich pestovať viac.

Hoci množstvo zimných rastlín môže počas bohatstva leta vyzerať ako dostatočné, stále môžu vyzerať skromne, keď lístie a kvety v zime odumrú. Pri plánovaní myslite na to, ako budú vaše jednotlivé rastliny a celkový dizajn záhrady vyzerať počas zimných fáz, najmä ak žijete v podnebí s dlhým chladným obdobím.

Napríklad hamamel kvitne naozaj skoro — dokonca aj koncom februára alebo začiatkom marca v Chicagu. Sú stromy a kríky vysadené tam, kde pomáhajú vytvárať tok a definujú odlišné oblasti záhrady? Blokujú strategické výsadby zimné vetry a pripúšťajú zimné slnko?

Sú vaše zeleninové záhony v optimálnej polohe pre budúcu sezónu? Krycie plodiny poskytujú krásnu štruktúru a pohyb, pomáhajú zlepšovať zdravie pôdy a poskytujú mulčovací materiál na jar.

Odrežte ich skôr, ako pôjdu na osivo. Farebná záhradná lavička obklopená pásom nadýchanej ďateliny poskytuje pekné miesto na sedenie. Záhradné steny z kameňa, skaly alebo tehál a vysadené popínavými viničmi zobrazujú zaujímavú zmes textúr a vyzerajú nádherne pokryté snehom. Pomocou svojho kompletného zimného arzenálu – rastlín s jasnými farbami a zaujímavými textúrami, sochárskych stromov a pevných stoniek, vždyzelených stromov a kríkov spolu s kameňom, tehlou, skalou alebo drevom – môžete definovať priestory a vytvárať ohniská.

Nech už sa rozhodnete zahrnúť akékoľvek prvky, nechajte jemnú krásu sezóny inšpirovať záhradu zimných zázrakov. Hlavný záhradník z Chicagskej botanickej záhrady Benjamin Carroll zdieľa niektoré zo svojich obľúbených tipov na zimnú záhradu. Väčšina z nich je vhodná pre rôzne záhradné podnebie.

Mnohí záhradníci – najmä tí, ktorí žijú v podnebí s miernymi až strednými zimami – nachádzajú úspech pri pestovaní potravín počas zimných mesiacov. Takmer v každom zimnom podnebí môže po celý rok rásť výdatná zelenina, ako je čakanka, čakanka, kel a endívia. Medzi ďalšie zimné potenciály patrí brokolica, ružičkový kel, karfiol, kapusta, fenikel, chren, kaleráb a zimná tekvica.

Pridanie ochrany pomocou ťažkého mulča, záhradných prikrývok a krytov riadkov môže zvýšiť váš úspech pri pestovaní potravín. Získajte viac informácií o výsadbe a zbere zelene počas celého roka. V Ed Hume Seeds môžete získať dobré rady a rôzne spôsoby, ako vylepšiť zimnú záhradu.

Môžete manipulovať s rastlinami zimnej záhrady, aby ste vytvorili viac farieb. Mnoho stoniek rastlín má v prvých dvoch sezónach jasnú farbu, potom zošedne. Záhradkárom radí, aby spočítali počet stoniek rastlín v zimných záhradách a každý rok odstránili tretinu, pričom najskôr odrežte najstaršie stonky. Po odrezaní rastlín aplikujte organické rastlinné krmivo. Spolu s krásou, ktorú vám poskytuje, vaša zimná záhrada tiež pomôže poskytnúť potravu a prostredie pre divokú zver vo vašej oblasti.

Vtáky sa spoliehajú na semená, aby prežili zimu, a užitočný hmyz potrebuje miesta na zimný spánok. Knihy na identifikáciu rastlín a mobilné aplikácie Audubon Society.

Mobilná aplikácia na identifikáciu rastlín Leafsnap. Záhradné náradie, potreby a náčinie pre záhradu Clean Air Gardening. Loll Designs recyklovaný plastový záhradný nábytok. Priepustné dlaždice Whitacre Greer. Urobte dojem na svojich hostí týmto vegánskym receptom na klasický vianočný puding. Môžete to urobiť až mesiac vopred. Vyrobte si vlastné domáce kadidlo pomocou tohto receptu na vianočné kadidlo. Kombináciou sypaného kadidla s receptom na drevené uhlie získate dlho horiacu aromatickú vôňu.

Autor: Jessica Kellner. Fotografia Benjamin Carroll. Rady zaobleného buxusu získajú nový vzhľad, keď sú pokryté kopami čerstvo napadnutého snehu. krabie jablko Malus spp. Stena pokrytá jabloňou japonského kraba trénovaného fanúšikmi vytvára miesto, kde môže sneh jemne sedieť.

Tobolky ibišteka, plnené mäkkým bavlneným vláknom, ponúkajú fascinujúci tvar a štrukturálny záujem. Svetlo a tieň zohrávajú v zimnej záhrade neodmysliteľnú úlohu a menia sa počas dňa.

Hardscape je v zime dôležitejší ako v ktoromkoľvek inom ročnom období. Tu sa mäkko zakrivený most stáva ústredným bodom uprostred jemnej zelenej, žltej a červenej zimnej krajiny.

Zbaľte sa na inšpiratívnu zimnú prechádzku miestnou prírodnou rezerváciou alebo botanickou záhradou. Publikované 22. novembra, recept na vianočné kadidlo Vyrobte si vlastné domáce kadidlo pomocou tohto receptu na vianočné kadidlo. Kombináciou voľného kadidla s receptom na drevené uhlie získate dlho horiacu aromatickú vôňu.

Vyhnite sa zdravotným rizikám cestovania lietadlom na dovolenku Vyhnite sa chorobe počas cestovania na dovolenku pomocou týchto tipov na obranu imunitného systému. Život Matky Zeme Najlepší sprievodca, ako žiť dobrý život! Prihlásiť sa ku odberu noviniek.


5 obrovských tipov pre vašu zimnú krajinu

Prihlásiť sa. Príloha A Záhradné denníky. Príloha F História krajinného dizajnu. Príloha G Permakultúra. Dizajn krajiny je umenie aj cieľavedomý proces.

Terénne úpravy/nápady na dizajn krajiny/krajinné materiály. Sprievodca zimnou úpravou v Kalifornii. Zimy v Kalifornii sa nemusia prepožičiavať.

Dizajn zimnej záhrady: Rastliny pre štvorsezónnu krajinu

Autor: Holly Crossley publikovaná 10. januára Zimu často považujeme za pokojnejšie obdobie pre záhradu, čo je v niektorých ohľadoch pravda. Skoré cibuľoviny a čemerice sú len niektorými príkladmi zimných kvetov – zatiaľ čo trávy a sochárske konáre poskytujú pozoruhodnú štruktúru. Zima je tiež skvelým obdobím na povzbudenie divokej zveri, do ktorej pribudli štýlové kŕmidlá pre vtáky. S pomocou záhradníckych odborníkov a členov Spoločnosti záhradných dizajnérov sme zhromaždili naše obľúbené tipy, o ktoré sa s vami podelíme. Vezmite si šálku, pokračujte v posúvaní a pripravte sa na vytvorenie vlastnej zimnej krajiny zázrakov. Ach, snežienka. Skutočné znamenie nádeje, dokonca aj v tých najchladnejších ránach. Existuje veľa odrôd na preskúmanie - vyskúšajte jednoduché, dvojité alebo dokonca voňavé kvety, ako je medovo voňavý 'S.

Nápady na zimnú záhradu – 20 spôsobov, ako ku krásnej zimnej záhrade

Keď uvažujete o vašej záhrade, BTH úplne podporuje, aby boli najvyššou prioritou vaše osobné potreby a túžby. Naši dizajnéri s vami prehovoria procesom navrhovania, ktorý zaistí, že vaša krajina bude odrážať to, čo z nej konkrétne chcete získať a ako ju plánujete používať a interagovať s ňou. Presne v tomto ročnom období je potrebné vykonať servis a zazimovanie vášho zavlažovacieho systému na chladnejšie mesiace. Aby sa minimalizovalo riziko poškodenia drahých komponentov mrazom, tento dôležitý krok chráni vašu investíciu tým, že vyfúkne zavlažovacie zariadenie stlačeným vzduchom a uvoľní všetku vodu, ktorá sa môže nachádzať v systéme.

Dokonca aj keď máte niečo príťažlivé na pozeranie za oknom v treskúcej zime, pomáha vám to zbaviť sa horúčav.

Nápady na prírodnú zimnú krajinu pre Nové Anglicko

By Lucy Searle published 11 NovemberLooking for winter garden ideas to give your backyard a beautiful finish, even when the weather is dismal? The good news is that winter garden ideas can be just as stylish, architectural and even as colorful as those you might expect to see in a summer garden. Unsurprisingly, the best garden ideas are achieved by careful winter garden planning — if you can get all the right elements into your backyard in winter, you're guaranteed a beautiful show. Below, we bring you our favorite winter garden ideas — all achievable, and many low-maintenance and guaranteed to look good winter after winter. To bring you the very best in winter garden ideas, we spoke to the experts, including Jonny Norton, head gardener at Mottisfont Abbey , a historical priory and country estate in Hampshire, England, and to five designers from the Society of Garden Designers.

Winter landscape drawing

Our Landscaping Insights. When the owners of this Needham home asked us to help out with their landscape design, we were all in. The family wanted an outdoor fire pit with sitting walls, a grill island, lighting and privacy screening. Master Curb Appeal with A Walkway A new walkway can make a real impact on the appearance of the front of your home. A walkway is an extension of your home and adds tremendous aesthetic value. With proper planning and execution walkways become a functional seamless integration into your landscape. Grand Norwood Home Receives a Landscape Makeover This grand Norwood mansion-style home was severely overgrown when we first met the homeowner. Her husband was an avid plant collector, but not the best designer — as he had many rare and interesting plants all around the property but with no rhyme or reason.

Hardscape Ideas may not be on your mind yet, but the winter months are the perfect time to begin planning your hardscape projects for this.

Brighten Your Landscape with Winter Interest Plants

The Sacramento area may not be known for its winters, given that it often feels like it is degrees for 11 months of the year, but for some, winter is actually the time that more people go outdoors. The blazing heat is over, which means that you can step foot out on your backyard without worrying about burning or heat stroke. Confused about what to add to winter landscape your yard? Of course, the most important feature of a great winter landscape is going to be some type of fireplace or fire pit.

RELATED VIDEO: 10 Winter Garden Prep Ideas

With the right techniques, year-round outdoor entertaining is possible, especially in temperate areas like the Pacific Northwest. Invite them to a patio party and show off your stunning winter landscape design. Covered patio. Awnings may also work, but they are more likely to be damaged in storms. Once you have a covered area, add a patio heater to draw even more guests outdoors. Rain gardens.

You might be using an unsupported or outdated browser. To get the best possible experience please use the latest version of Chrome, Firefox, Safari, or Microsoft Edge to view this website.

Winter can wreak havoc on lawns, particularly in regions of the country that experience snow and ice. If you live in a cool or cold winter climate, take these steps to protect your plants, trees, and shrubs from snow, ice, winds, and winter temperatures. Lawns and landscapes are vital components to creating healthy communities and maintaining strong personal health. Uč sa viac. Nedávno sme aktualizovali naše zásady ochrany osobných údajov.

Want to know how you can welcome the arrival of fall frosts with anticipation? Assemble a winter landscape that not only boasts beauty, but also demands a little attention. It will keep your green thumb happily busy as you cultivate winter plants and shrubs.Komentáre:

 1. Tiebout

  táto správa je neporovnateľná))), veľmi sa mi páči :)

 2. Faerg

  It is excellent idea. It is ready to support you.

 3. Huntingdon

  Niečo v tom je. Budem vedieť, ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie.

 4. Schaffer

  podla mna nemas pravdu. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM.

 5. Atum

  I think you are not right. Write to me in PM, we will discuss.

 6. Mezilrajas

  Áno, správne.Napíšte správu