gardens-tricks.com
Informácie

Illinois rastliny pre dažďovú záhradu

Illinois rastliny pre dažďovú záhraduWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Vytvorte si účet - Zvýšte svoju produktivitu, prispôsobte si svoje skúsenosti a zapojte sa do informácií, o ktorých sa dozviete. Preskočiť na hlavný obsah. Zaťaženie. Nezobrazujte sa znova. Prihlásiť sa.

Obsah:
  • Dažďové záhrady / dažďové sudy
  • Záhradná prehliadka: Backyard Rain Garden
  • Nechajte ho dážď: Ako dažďové záhrady môžu pomôcť udržať naše vodu čisté
  • Nasiaknite dážď s dažďovou záhradou
  • Lepšie trávniky a žľaby
  • Obec Glenview
  • Dvor a záhrada
  • Udržateľnosť
  • Ísť natívne!
  • Spravovať Stormwater s dažďovou záhradou
Sledujte súvisiace video: Rain Gardens 101 - Úplné video

Dažďové záhrady / dažďové sudy

Master Gardeners sú vyškolení záhradníckych odborníkov, ktorí sa dobrovoľne pomáhajú, aby nám pomohli udržať tieto krásne a poliačné priestory. Účastníci boli schopní odstrániť nežiaduce rastliny na malom prklarie na areáli a novo postavenom Arthington Mall Rain Gardens.

Projekt sa zameral na ciele záväzkov UIC klímy, aby poskytli vítané, pohostinné priestory, ktoré si zachováva voči Stormwater na mieste a urobí dokonalý biotop pre miestneho opeľovačov, pomáhajú zvýšiť ich populácie a celkovú biodiverzitu. Renovácia inštalovaná nad 21, štvorcovými stopami natívnych rastlín dažďových záhrad so 45 rôznymi variantmi rastlín a 6, celkovými pôvodnými rastlinami, vrátane rastlín pre operátora, ako sú Black-Eyed Susans, Prairie Dock, Milkweed, Divoký hyacint a Eastern Redbud.

Tieto rodené rastliny poskytujú biotop pre opeľovačky a vyvinúť optimálny rast len ​​od množstva zrážok. Východné čmeliace včely, zelené potné včely, kaligrafer letí a monarchové motýle sú častými návštevníkmi záhrad.

Plán biotopov položeného areálu je komplexný plán, ktorý slúži na vzdelávanie UIC komunity, ako navrhnúť a udržiavať operáciu-priateľskú krajinu.

Pozrite sa na plán, aby ste sa dozvedeli viac o opeľovačoch a oslavovali národný týždeň opeľovača s nami 21. júna - 27! Prečítajte si viac o Arthington Mall At Go. Upravené 22. júla,


Záhradná prehliadka: Backyard Rain Garden

Jennifer Fishburn. Namiesto toho, aby sa umožnila všetka táto voda k zbytočnému odtoku, domáci záhradníci môžu vytvoriť esteticky príjemnú oblasť, ktorá umožní, aby sa voda uvoľnila späť do zeme, ďaleko od domu. Toto je myšlienka dažďovej záhrady. Ako naznačuje názov, dažďová záhrada zhromažďuje a absorbuje dažďovú vodu, bráni jej spusteniu nehnuteľnosti.

Najdôležitejšie je, že dažďové záhrady chránia vodné cesty, ako napríklad Flint Creek znížením odtoku búrky a filtrovania znečisťujúcich látok. Nainštalujte vlastnú dažďovú záhradu.

Nechajte ho dážď: Ako dažďové záhrady môžu pomôcť udržať naše vodu čisté

Vytvorte si účet - Zvýšte svoju produktivitu, prispôsobte si svoje skúsenosti a zapojte sa do informácií, o ktorých sa dozviete. Dažďová záhrada je depresia minimálne 6 palcov hlboko, ktorá zbiera odtok dažďovej vody zo strechy, príjazdovej cesty alebo dvore a umožňuje infiltrovať do zeme. Dažďové záhrady sú typicky vysadené s dlhými zakorenenými pôvodnými rastlinami a môžu byť farebné, upravené oblasti vo vašom dvore, ktoré tiež poskytnú dôležité environmentálne prínosy. Môžete urobiť rozdiel! Zakaždým, keď prší, voda preteká nepriepustné povrchy, ako sú strechy, príjazdové cesty, cesty a parkoviská, zbierajú znečisťujúce látky po ceste. Tento odtok bol citovaný EPA ako hlavný zdroj znečistenia na naše národy vodné cesty. Budovaním dažďovej záhrady vo vašej domácnosti môžete znížiť množstvo znečisťujúcich látok, ktoré opustia svoj dvor a vstúpte do severnej Chicago Branch River alebo des Plains River System. Významným prínosom dažďovej záhrady je tiež, že by mohli poskytnúť extra skladovanie pre dažďovú vodu, aby pomohli znížiť množstvo dažďovej vody, ktorá môže sedieť vo vašom dvore počas a po dažďovej búrke.

Nasiaknite dážď s dažďovou záhradou

Keď voda prúdi z downspout, pumpy, alebo odtokovej dlaždice, môže vytvoriť klzký neporiadok na chodníkoch, zabíjaní rastlín a pestovať mach alebo huby v yardoch. Na nízkej strane, berm alebo nábreží drží dažďovú vodu vo vnútri depresie. Toto nastavenie umožňuje, aby sa dažďová voda infiltrovala pôdu, takže môže byť absorbované rastlinami. Počas silných zrážok môže akýkoľvek pretekár bezpečne ukončiť na nízkej strane alebo cez odtok.

Skrášte svoj dvor a susedstvo a zároveň pomáham životnému prostrediu s dažďovou záhradou.

Lepšie trávniky a žľaby

Thunderstorms táto minulosť môže byť len pamäť, ale opustili mnoho domovov a ulíc v severovýchodnom Illinois s stojacou vodou. 1-palcový zrážok na akre produkuje asi 27, galóny vody a musí niekde prúdiť.Nepriepustné povrchy, ako sú strechy, prístrešky, terasy, chodníky a ulice blížia k okolitej Zemi a kanalizáciách. Aj keď by sa trávnik zdal byť ako dobrý priepustný povrch chytiť dažďovú vodu, korene trávy sú len 3 až 4 palce hlboko. Keď je pôda suchá, voda spočiatku beží priamo z trávnika do priľahlých oblastí. Keďže mestá a predmestia pokračujú v rozvoji a budovaní štruktúr a ciest, existuje menej priepustný priestor pre vodu na vstup do zeme a v dôsledku toho existuje viac záplav v mnohých oblastiach.

Obec Glenview

Vytvorte si účet - Zvýšte svoju produktivitu, prispôsobte si svoje skúsenosti a zapojte sa do informácií, o ktorých sa dozviete. Preskočiť na hlavný obsah. Zaťaženie. Nezobrazujte sa znova. Prihlásiť sa.

Dažďové záhrady sú plytké depresie naplnené rastlinami, ktoré sú navrhnuté tak, aby držali University of Illinois rozšírenie má niekoľko zdrojových záhradných zdrojov.

Dvor a záhrada

Dažďové záhrady, tiež nazývané biorentické zariadenia, sú jedným z rôznych praktík určených na liečbu znečistenej búrky odtoku. Dážďové záhrady sú navrhnuté krajinné miesta, ktoré znižujú prietok, celkové množstvo a znečisťujúce zaťaženie odtoku z nepriepustných mestských oblastí, ako sú strechy, príjazdové cesty, chodníky, parkoviská a zhutnené trávniky. Dažďové záhrady poskytujú metódu na opätovné použitie a optimalizáciu akéhokoľvek dážď, ktorý spadá, znižuje alebo sa vyhýbajú potrebe dodatočného zavlažovania. Výhodou výsadbových dažďových záhrad je následným znížením teploty okolia a vody, zmiernenie, ktoré je obzvlášť účinné v mestských oblastiach obsahujúcich množstvo nepriepustných povrchov, ktoré absorbujú teplo v fenoméne, známe ako efekt tepelného ostrova.

Udržateľnosť

Znížte svoj účet vodu, odvrátiť vodu, ktorá vychádza z vášho downsspout a majú voľné zásobovanie "mäkkej vody" obsahujúcej chlór, vápno alebo vápnik s dažďovým valcom. Dážď sudy sa pripájajú k downsspouts na vašom dome alebo garáži a zbierajú run-off dažďovú vodu. Táto voda sa potom môže dávkovať cez hadicu - pripevnené na dno valca - na vodné rastliny, umyte si auto alebo bicykel, čisté bahnité topánky alebo utrite okná. Spolu s dažďovými záhradami, správne klasifikácie vášho majetku, údržbu žľabov a swales a rozšírenie otáčok od vášho základu, môže byť dažďové sudy súčasťou vášho vlastného osobného "Stormwater Master Plan" a môže pomôcť zabrániť zaplaveniu vlastného majetku a vaše okolie. MWRD dodá dažďové sudy priamo do majetku rezidenta, spolu s potrebným pripojením hardvéru; Dodávka môže trvať niekoľko týždňov.

Vytvorte si účet - Zvýšte svoju produktivitu, prispôsobte si svoje skúsenosti a zapojte sa do informácií, o ktorých sa dozviete. Obec dúfa, že vedie príkladom pri obnovení prírodných vlastností krajiny Northbrook na zachovanie vody a podporovať opeľovačky.

Ísť natívne!

Majte mokré miesto? Nie je potrebné sa báť, vyzdvihli sme niektoré z najlepších natívnych rastlín vhodných na vyplnenie tohto slnečného nízkeho priestoru, ktorý nie je dobre vyprázdnený. Dážď záhradná súprava priťahuje aj motýle a opeľovače. Sú ideálne pre menšie mestské záhrady alebo diverzifikovať alebo premeniť konvenčné výsadby do živých biotopov a očistiť vodu, ktorú pijeme a vzduch dýchame. Kliknite na jednotlivé rastliny, aby ste sa dozvedeli viac o každom. Úplná súprava bude pokrývať približne SF alebo Mini Kit bude pokrývať približne 45 SF vysadených na 1. Rastliny prichádzajú do veľkosti "plug", pozrite si obrázok pre detaily.

Spravovať Stormwater s dažďovou záhradou

Ako dizajnér krajiny má tento otec veľký záujem o podporu trvalo udržateľných postupov. Takže jeho dvorček na experimentoval, budovanie každej časti dažďovej záhrady. Gregory je hrdý na to, že hovorí, že keď prší, približne 95 percent vody zostane vo svojom dvore ako dočasný vodný prvok. Dažďová záhrada využíva berms, zákopy a suché potokové lôžka na priamu vodu prúdi z odkvapových ponúk a mimo hardsscape, ako sú terasy do nízkej oblasti, kde dočasne bazény.