gardens-tricks.com
Informácie

Najlepší čas roka na pestovanie záhradného hrachu

Najlepší čas roka na pestovanie záhradného hrachu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Najlepší čas roka na pestovanie záhradného hrachu?

Nedávno sme si s manželom kúpili dom. Má krásny záhradný pozemok. Už sme začali plánovať zeleninu. Teraz by som rád vedel, či je najlepšie zasadiť hrach hneď alebo neskôr. Prosím pomôžte!

Môžem vám povedať, kedy je najlepší čas na pestovanie, ale nie najlepší typ semien na pestovanie...vo východnej oblasti, kde sa u vás vyskytujú obdobia chladu a horúčav, by ste mali zasadiť hrášok s letným mrazom alebo snehom skoro. ak ste mali možnosť ich zasadiť na začiatku mesiaca, boli by ste najúspešnejší...chceli by ste vedieť, či je vám v horúcom podnebí...najlepšie chladné počasie.

Viem, ale radšej by som to vedel skôr, ako skutočne zasadíme, aby som mohol vyhľadať, aké semienko by bolo dobré. Teraz, keď o tom premýšľam, čím bližšie k času výsadby semeno zasadím, tým dlhšie vydrží v katalógu semien, kým sa skončí platnosť balenia semien.

__________________

"Ľudia" majú názory na fórach. Niektorí ľudia si to berú k srdcu a púšťajú sa do zbytočného alebo neplodného osočovania.

je to tvoj prvý dom a nemáš záhradu? ak nie, nezasadil by som to túto sezónu...možno budúci rok, myslím, že ak nechcete niečo zasadiť v tomto ročnom období.

ak by ste ho zasadili práve teraz, zasadil by som normálny záhradný hrášok, pretože to je typ hrachu, ktorý zvyčajne pestujeme. ak si nekupujete svoje vlastné semená, potom sú to vaše vlastné semená. záhradný hrášok, ktorý je „miestnym semenom“ zo semien co-op, môže byť vašou najlepšou voľbou...alebo nie, ako vám nemôžem povedať...len môj návrh.

Je toto váš prvý domov? Novú rastlinu by som dal von začiatkom apríla. Nikdy predtým som to nerobil na jar, takže neviem. Ak máte tuhé mrazy, dajte najprv dole vrstvu slamy alebo pokosenej trávy, inak hrach vytiahnite zo zeme hneď. Ak ich plánujete umiestniť do zeme, mali by ste zistiť, aká vysoká je rastlina, aká by mala byť šírka, či chcete mať pod sebou tú šnúru, akú hrúbku ju chcete mať a či máte vŕtačku na hrach alebo kultivátor hrachu, akú veľkosť semena. (malé, stredné alebo veľké).

Tiež by ste mali zistiť, či potrebujete pripraviť pôdu. Viem, že väčšina mojich priateľov musí pridať niečo ako kompost, ale budete musieť skontrolovať.

Miestna sezóna výsadby hrachu je na severozápade Pacifiku apríl. Aj keď nie ste v Spojenom kráľovstve, som si istý, že ekvivalentný čas je tu v USA. Tiež vám nemôžem povedať najlepší druh semien, pretože existuje veľa druhov semien používaných pre hrach.

Viem, ale radšej by som to vedel skôr, ako skutočne zasadíme, aby som mohol vyhľadať, aké semienko by bolo dobré. Teraz, keď o tom premýšľam, čím bližšie k času výsadby semeno zasadím, tým dlhšie vydrží v katalógu semien, kým sa skončí platnosť balenia semien.

Takže - čo je to za zeleninovú záhradu? Má jedno vegetačné obdobie, alebo je vždyzelený? Je to vo verejnom priestore?

Myslím si, že výsadba na jeseň má určité výhody, najmä ak používate systém vyvýšených záhonov, ktoré sú vhodné na jeseň. Môžu veľmi rýchlo prechladnúť, najmä v oblastiach ako Michigan, ktoré zasiahne skoré mrazy. Ak niečo také robíte, mohli by ste zasadiť v októbri a potom mať svoj záhonový „teplý domček“ pripravený na jar. Do jari by ste ho nemuseli prikrývať plastom, no znamená to, že by ste pestovali hrášok na menšej ploche. Zasadil by som aj nejaké reďkovky, ktoré ten čas prežijú. Váš hrášok bude v najlepšom stave pre zimné mrazy, pokiaľ bude v zemi.

Okrem toho reďkovky rastú veľmi rýchlo a mali by sa vysádzať namiesto zimného špenátu, ktorý je veľmi produktívnou a nenáročnou na údržbu. Špenát by potom slúžil ako jesenný šalát a vrchná plnka šalátu, ktorú by ste mali celú zimu.

Je toto váš prvý domov? Novú rastlinu by som dal von začiatkom apríla. Nikdy predtým som to nerobil na jar, takže nie


Pozri si video: Časosběr, Růst hrachu


Komentáre:

 1. Gottfried

  How moving the phrase :)

 2. Dill

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru pripúšťate chybu. Môžem brániť svoju pozíciu. Napíš mi v PM, povieme.

 3. Takis

  We are sorry, I would like to propose another solution.

 4. Saebeorht

  In it something is also idea excellent, I support.

 5. Reymundo

  napodiv, ale analóg je?Napíšte správu